poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Nowe Technologie

Koła do dużych obciążeń – jakie kupić? Na co zwrócić uwagę?

Przewożenie szczególnie ciężkich towarów bądź maszyn wymaga użycia kół specjalnie wzmacnianych, które wyróżniają się parametrami specjalnie dostosowanymi do dużych obciążeń. W ofercie sklepów internetowych tego typu produktów jest całkiem sporo. Trzeba jednak wiedzieć, gdzie ich szukać, a także na co dokładnie zwracać uwagę podczas zakupu.

Nie da się ukryć, że wózki do ciężkich maszyn muszą spełniać szereg kryteriów, by mogły zostać określone mianem przydatnych. Nie ma tu miejsca na zbędne oszczędności, przez które bardzo często kupujemy sprzęty „na chwilę” lub kompletnie niesprawdzające się w danych warunkach. W rezultacie, początkowe oszczędności okazują się wyłącznie pozornie, co znacząco odbija się na finansach przedsiębiorstwa.

Dobre kółka, czyli jakie?

 

Żeby uniknąć różnego rodzaju nieprzyjemności i nietrafionych inwestycji, warto poświecić nieco więcej czasu na dokonanie wyboru. Zwłaszcza gdy koła mają zostać zamontowane w wózkach przeznaczonych do szczególnie intensywnych prac. Kwestią zdecydowanie najważniejszą okaże się materiał, z jakiego wykonane zostały produkty. Standardowe, niezwykle popularne kółka metalowo-gumowe w takim przypadku mogą okazać się niewystarczające. Lepiej celować w modele wykonane ze zdecydowanie bardziej wytrzymałych tworzyw. W kategorii „koła do dużych obciążeń” z reguły znaleźć możemy koła:

  • poliamidowe,
  • z bieżnią poliuretanową,
  • aluminiowo-gumowe.

Jak można się przy tym domyślić, sam materiał to nie wszystko. Uwagę należy zwrócić również na wybrane parametry techniczne. Tym najważniejszym okaże się oczywiście maksymalne obciążenie koła. Jest ono podawane w kilogramach, dlatego z łatwością można wskazać, do jakich konkretnie obciążeń dane koło zostało przystosowane.

Poza obciążeniem, do istotnych parametrów technicznych należy szerokość bieżnika i średnica koła, wysięg, a także całkowita wysokość. Sprawdzić należy też wielkość płytki mocującej oraz rozstaw i wielkość otworów mocujących. Choć może wydawać się, że parametrów tych jest dość sporo, ich analiza wydaje się konieczna. W przeciwnym wypadku bardzo łatwo możemy bowiem zakupić coś, co okaże się po prostu niewystarczające.

Na koniec warto wspomnieć jeszcze o tym, że wpływ na to, co kupujemy, powinny mieć również same wózki. Koła nie występują bowiem wyłącznie w wersjach uniwersalnych. W sklepie znajdują się dedykowane koła do wózków dwukołowych, platformowych, specjalistycznych, paletowych czy też elektrycznych. Wybór jest więc ogromny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *