sobota, 18 maja, 2024
Uncategorized

Ochrona elewacji przed ptakami – jak to zrobić?

Oczywiście w mieście konieczna jest nie tylko ochrona przed gołębiami, ale to one odpowiadają za większość problemów. Dlatego też wiele osób rozważa zabezpieczenie elewacji przed ptakami, a szczególności parapetów, gzymsów czy balkonów. Poniżej znajdziesz kilka pomysłów wraz z oceną ich skuteczności. Co ważne – wszystkie są jak najbardziej legalne i bezpieczne dla zwierząt. Należy bowiem pamiętać, że w ramach walki z ptakami nie można robić im krzywdy!

 

Wśród mieszkańców zabudowanych terenów ptaki nie cieszą się dobrą opinią. Największym problemem dla ludzi stają się gołębie, które nieustannie odchodami zanieczyszczają budynki, parapety, dachy, chodniki czy samochody. Niemożliwe staje się nadążenie za sprzątaniem ptasich odchodów, dlatego czytając poniższy artykuł poznasz jakie metody stosują mieszkańcy miast.

Chroń swoją fasadę przed odchodami ptaktów. Gołębie odchody mogą być toksyczne i być źródłem wielu chorób.

 Ptaki do odstraszania gołębi są najlepszym zabezpieczeniem przed gołębiami.

Jednym z rekomendowanych przez specjalistów sposobem zabezpieczenia elewacji przed ptakami jest naklejka na szybę z ptakiem drapieżnym.

 ptaki do odstraszania gołebi

Dzięki temu wszelkie ptactwo będzie się trzymać z daleka pd Twojego budynku. Taka naklejka dodatkowo zabezpieczy ptaki przed zdeszeniem ze szklistą powierzchnią Twojej szyby okiennej.

 

ochrona przed ptakami – kolce

To kolejna metoda na zabezpieczenia przed ptakami:

   ochrona przed ptakami - kolce
ochrona przed ptakami – kolce

 

Moduły można zamontować wszędzie tam, gdzie obecność gołębi jest niepożądana, niezależnie od rodzaju podłoża. Montaż kolców przeciw ptakom jest w Polsce w pełni legalny, jeżeli dostosujemy się do zaleceń ministerstwa środowiska. Dzięki temu, że kolce są tępo zakończone nie czynią krzywdy ptakom, tylko zmuszają je do zmiany miejsca bytowania.

 

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na ptaki do odstraszania gołębi czy kolce do odstraszania ptaków, pamiętaj, że nie wolno robić ptakom krzywdy! Powyższe metody są bezpieczne dla ptaków, niedrogie i łatwe w montażu.

Przeczytaj także: Jakie są ekologiczne sposoby na odstraszanie gołębi?

Jeden komentarz do “Ochrona elewacji przed ptakami – jak to zrobić?

  • Pingback: Popularne metody do odstraszania ptaków oraz ich zalety - Info w Sieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *