sobota, 18 maja, 2024
Uncategorized

Jak zgodnie podzielić małżeński majątek?

Jak zgodnie  podzielić małżeński majątek?

Sprawy rozwodowe nie należą do przyjemnych, przede wszystkim z uwagi na szereg niewygodnych kwestii, które są niestety niezbędne do ustalenia. Jedną z nich jest oczywiście sprawiedliwy i uczciwy podział zgromadzonego majątku. Jak sprawnie załatwić tę kwestię?

 

Rozwód za porozumieniem stron

Jeśli małżeństwo nie zostało zawarte z uwzględnieniem podziału majątku, podczas sprawy rozwodowej kluczowy będzie jego podział. W przypadku rozwodu za porozumieniem stron kwestia ta jest zazwyczaj ustalana przez małżonków jeszcze przed pierwszą rozprawą. Aby sąd zaakceptował zaproponowane rozwiązanie, niezbędne będzie przedłożenie mu stosownych pism i dokumentacji. Aby przyśpieszyć decyzję sądu, warto skonsultować się ze specjalistą, który dobrze zna działanie systemu sądowego i pomoże odpowiednio skonstruować wszelkie oświadczenia. Doświadczony prawnik rozwodowy warszawa czy Trójmiasto – w każdym regionie można znaleźć tego typu fachowców.

 

Rozwód z orzeczeniem o winie

Prawdziwe problemy zaczynają się wtedy, gdy rozwód przebiega z orzeczeniem o winie któregoś z małżonków. Wówczas może okazać się, że strona poszkodowana będzie oczekiwać przekazania całej masy majątkowej z uwagi na winę współmałżonka. Wygranie tego typu sprawy jest możliwe tylko przy ścisłej współpracy ze specjalistą, jakim jest prawnik rozwodowy warszawa. W przeciwnym razie może okazać się, że strona przeciwna dysponuje zbyt mocnymi dowodami i cały majątek zostanie przekazany na rzecz osoby pokrzywdzonej.

Niezaleznie od tego, czy rozwód odbywa się za porozumieniem stron, czy nie, warto znaleźć też kogoś takiego jak Notariusz. Praga północ i inne dzielnice obfitują w tego typu specjalistów.

Przeczytaj takaże: Jak złożyć pozew o rozwód?

 

Jeden komentarz do “Jak zgodnie podzielić małżeński majątek?

  • Pingback: Jak znaleźć dobrego adwokata? - Zapytaj Ekspertów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *