sobota, 18 maja, 2024
Zdrowie i Dieta

Ile kosztuje garnek elektryczny? Na co warto się zdecydować?

Sprzęty kuchenne występują na rynku w wielu bardzo zróżnicowanych odmianach. Mowa tutaj zarówno o produktach uniwersalnych, jak i dedykowanych, które zostały przystosowane do konkretnych zadań. Bez wątpienia niezwykle przydatne okaże się również tak zwane wielofunkcyjne urządzenie do gotowania.

Zawiera w sobie funkcjonalność wielu innych produktów, które na co dzień można spotkać w kuchni. Stanowi więc idealne rozwiązanie dla osób, które nie dysponują wystarczającą ilością miejsca do przechowywania kolejnych sprzętów. Okaże się dobrym wyborem także ze względu na fakt, że w sposób znaczący upraszcza proces gotowania nawet najbardziej rozbudowanych potraw.

Wszystkie te kryteria doskonale spełnia multicooker, czyli elektryczny garnek, który obsługuje od kilku do kilkunastu programów. Zawiera w sobie szybkowar, parowar, a także systemy gwarantujące skuteczne pieczenie, podgrzewanie, gotowanie, a nawet przyrządzanie jogurtów. Warto podkreślić fakt, iż multicookery występują na rynku w wielu bardzo zróżnicowanych wersjach, które z łatwością można dopasować do własnych potrzeb oraz wymagań. Wystarczy zwrócić uwagę na ich parametry techniczne, a także najważniejsze funkcje, odpowiadające za możliwość ich obsługi.

Garnki elektryczne – cena

Nie da się ukryć, że ważną kwestią podczas wyboru tego typu urządzeń jest koszt ich zakupu. Zwłaszcza w przypadku ograniczonego budżetu. Tak się jednak składa, że multicookery wcale nie są tak drogie, jak może się wydawać. Modele najtańsze (oczywiście mówimy tu o sprzętach wysokiej jakości, które gwarantują sprawne, długie działanie) kosztują około 650-700 złotych. Za taką kwotę zyskujemy sprzęt pozwalający na przygotowanie wielu potraw – od mięs, po warzywa, ryż czy też różnego rodzaju sosy.

Doskonałym na to przykładem jest garnek Instant Pot Duo 7w1. Poza szeroką funkcjonalnością zapewnia on bardzo wygodne, proste sterowanie za pomocą wbudowanego panelu. Często kilka przycisków wystarczy, by rozpocząć gotowanie.

To oczywiście nie jest jedyny sprzęt dostępny na rynku. Zakupić można również modele droższe, kosztujące od 800 do około 2000 złotych. Czym się różnią? Przede wszystkim dodatkowymi programami i funkcjami. Nie bez znaczenia są ponadto poszczególne parametry techniczne, na które również trzeba zwrócić uwagę. Ich analiza pozwoli dokładnie określić, czy konkretny garnek okaże się rzeczywiście przydatny czy może lepiej zacząć szukać czegoś zupełnie innego, zapewniającego skuteczniejsze działanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *