sobota, 18 maja, 2024
Nowe Technologie

Na czym polega separacja i flotacja ścieków?

Wśród wielu metod i technologii skupiających się na oczyszczaniu ścieków bardzo często wykorzystywana jest tak zwana flotacja i separacja. W obu przypadkach chodzi o rozdzielenie różnego rodzaju związków – zawiesin, tłuszczów, substancji oleistych i wielu innych.

Żeby to wszystko stało się możliwe, wykorzystywane są specjalnie dobrane systemy, tworzone z użyciem urządzeń dostosowywanych do konkretnych zadań. Ogromne znaczenie mają ich parametry,  a także sposób działania. Kwestie te należy przeanalizować jeszcze przed opracowaniem systemu. W przeciwnym wypadku całość może okazać się po prostu mało efektywna.

Jakie rozwiązania są stosowane podczas flotacji i separacji?

 

Dobór konkretnych rozwiązań stanie się łatwiejszy w przypadku współpracy ze sprawdzonym, doświadczonym dostawcą. Mowa tu o firmach zatrudniających odpowiednich specjalistów. Dzięki nim przy odpowiednim doborze urządzenia flotacja ścieków przebiegnie bez zastrzeżeń.

Spośród rozwiązań cieszących się sporym uznaniem wymienić należy chociażby systemy wchodzące w skład rodziny Actiflo. Umożliwiają one między innymi skuteczne oczyszczanie ścieków przemysłowych i komunalnych. W zależności od potrzeb, stosowane są takie systemy jak Actiflo Disc, HCS (dla redukcji objętości  osadu) czy też Actiflo Pack, składające się ze standaryzowanych jednostek Actiflo.

W przypadku oczyszczania wód burzowych i redukcji rozpuszczonego BZT stosowana jest natomiast technologia BioActiflo, która gwarantuje dużą ekonomiczność przy stosunkowo małej powierzchni użytkowej. Oczyszczalnia ścieków przemysłowych wyposażona w najnowsze i najlepsze rozwiązania jest w stanie bez trudu spełniać postawione przed nią zadania. Oczywiście pod warunkiem, że omawiane systemy zostaną odpowiednio dostosowane do aktualnych potrzeb. Między innymi właśnie dlatego warto decydować się na fachowe doradztwo i współpracę z cenionymi partnerami na rynku uzdatniania wód i oczyszczania ścieków. Przekłada się to również na znaczące korzyści finansowe, o których nie należy zapominać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *