czwartek, 25 lipca, 2024
Dziecko

W co ubrać dziecko zimą? Poradnik dla rodzica

Zima jest ekscytującym okresem dla dzieci, zwłaszcza jeśli po raz pierwszy widzą śnieg. Jednak małe dzieci wytwarzają mniej ciepła w organizmie i szybciej marzną niż dorośli. Dlatego tak ważne jest odpowiednie ubranie, zwłaszcza wtedy gdy bawią się na zewnątrz. Jakie ubrania dla dzieci na zimę wybrać? Przedstawiamy wskazówki dotyczące odzieży zimowej dla dzięki, które zapewnią Twojemu maleństwu ciepło, bezpieczeństwo i wygodę przez cały chłodny sezon. 

 

Ubrania dla dzieci na zimę 2021

6 porad jak ubierać dzieci w chłodniejsze dni 

Maluchy uwielbiają zabawę na świeżym powietrzu, szczególnie jeśli na dworze jest śnieg. Mogą lepić bałwana, jeździć na sankach czy nartach lub urządzić bitwę na śnieżne kulki. Pozwól im cieszyć się zimowymi zabawami, stosując się do poniższych wskazówek:

  1. Ubieraj dzieci w zależności od temperatury. Najczęstszym błędem rodziców jest przegrzewanie dzieci. Zawsze sprawdzaj pogodę przed wyjściem na zewnątrz. Zbyt ciepłe i grube uranie może ograniczyć ruchy dziecka, a tym samym udział w zabawie. 
  2. Ważnym elementem zimowego ubioru jest ubieranie warstwowe, ponieważ dzięki niemu dzieciom będzie cieplej i bardziej sucho niż w przypadku jednego ciężkiego stroju. Nie należy jednak nakładać zbyt wielu warstw, ponieważ dzieci mogą się przegrzać i spocić (co może sprawić, że po zakończeniu zabawy poczują się zimniej). Starsze niemowlęta i dzieci potrzebują o jedną warstwę odzieży więcej niż dorośli.
  3. Gdy temperatura wynosi od 0 do 10°C, lepiej ubrać dziecko w spodnie, koszulkę, skarpetki, płaszcz, buty i rękawiczki. Mitenki są lepsze niż rękawiczki, ponieważ pozwalają na połączenie palców w celu zapewnienia ciepła. Upewnij się, że jak najwięcej skóry jest zakryte.
  4. W przypadku temperatur poniżej 0°C należy ubrać dziecko w bieliznę termiczną. Na wierzch należy założyć koszulkę, skarpetki, spodnie, sweter. Powinno mieć również zimowy płaszcz i spodnie narciarskie lub kombinezon śnieżny, a także buty, rękawiczki, ocieplacz na szyję i czapkę. Upewnij się, że ich buty są nieprzemakalne i wystarczająco obszerne, aby zmieściła się w nich dodatkowa para skarpetek i palce u nóg.
  5. Bezpieczne ubrania – Sprawdź, czy w ubraniach nie ma sznurków lub chustek, które mogłyby spowodować zadławienie (zwłaszcza u niemowląt). Zamiast sznurków używaj klipsów do przypinania mitenek, aby dzieci ich nie zgubiły.
  6. Jasne kolory – ubieraj dziecko w jasne kolory, aby kierowcy mogli je dobrze widzieć.

 

Zatem ubrania dla dzieci na zimę 2021 powinny być zatem nie tylko modne, ale również wygodne i zabezpieczać przed zimnem. Zapewnijmy im komfort podczas beztroskich zabaw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *