poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Moda i Uroda

Leczenie trądziku

Trądzik to choroba która dotknęła każdego z reguły w okresie dojrzewania, chociaż coraz częściej dotyka ona także osoby starsze wieku 30 – 40 lat. Walka z tym problemem nie należy do najłatwiejszych jednak jest możliwe całkowite pozbycie się trądziku. Trądzik najczyściej powstaje w efekcie nadmiernej produkcji łoju, następnie na skórze powstają czopy raz zaskórniki które są istota trądziku.

Trądzik pojawia się na naszej twarzy z wielu rożnych przyczyn. Tak naprawdę nie ma jednego powodu jego pojawienia się, problem ten jest wielu płaszczyznowy. Po pierwsze znaczenie maja uwarunkowania genetyczne, duże znaczenie mają również czynniki hormonalne, innym powodem pojawiania się trądziku są bakterie, a nawet zła dieta.

Leczenie trądziku

To w jaki sposób powinniśmy leczyć trądzik uzależnione jest przede wszystkim od jego nasilenia i stopnia zaawansowania. Jeżeli zmiany na naszej twarzy są niewielkie i sporadyczne w zupełności wystarczy leczenie miejscowe. W cięższych i bardziej zaawansowanych przypadkach konieczne może być zastosowanie leczenia ogólnego w postaci antybiotyku. Podstawa wali z trądzikiem jest leczenie dermatologiczne jednak, medycyna estetyczna posiada w swojej ofercie również wile zabiegów mogących ułatwić nam walkę z tym problemem. W tym przypadku zastosowanie znajdzie laseroterapia oraz mikrodermobrazja. Te zabiegi mogą być bardzo skuteczne jeżeli chodzi o leczenie trądziku, Poznań jest miastem w którym znajdziemy wiele salonów kosmetycznych które będą miały w swojej ofercie takie zabiegi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *