wtorek, 21 maja, 2024
Dom i Ogród

Nowa jakość podłogi

Inwestorzy, którzy właśnie zaczynają urządzać nabyte nieruchomości, mają naprawdę trudne zadanie. Wszystkie elementy wykończenia mają być przecież nie tylko funkcjonalne i praktyczne, ale również dekoracyjne. Minęły już czasy, w których producenci oferowali nam dokładnie takie same płytki, a we wszystkich salonach królował ten sam kolor ścian czy model mebli. Dzisiaj mamy ogromny wybór wszelakich elementów i może właśnie dlatego tak trudno jest nam podjąć decyzję.

 

Jaka ma być podłoga?

Podłoga jest podstawą i co do tego nie ma chyba żadnej wątpliwości. Ma być doskonałej jakości, bo przecież nie jesteśmy w stanie wymieniać jej w dużą częstotliwością. Warto by była ponadczasowa i pasowała do wnętrz zmienianych zgodnie z obowiązującymi trendami.

Właściciele nieruchomości mają jednak coraz większe wymagania. Ich oczekiwania wiążą się już nie tylko z funkcją praktyczną podłogi. Ta ma być także ładna i rzecz jasna nowoczesna, by pasowała do współczesnych aranżacji. To dlatego posadzki wewnętrzne są dzisiaj coraz częściej tworzone z innowacyjnych surowców, a tradycyjne płytki ceramiczne odchodzą już do lamusa.

Więcej informacji na temat posadzek wewnętrznych znajdziesz na stronie: https://bezfuszerki.pl/

 

Podłoga, która spełnia wszystkie oczekiwania

Podłoga ma być odporna na zniszczenia. Nie może się rysować, pękać, odbarwiać. Musi być odporna na ciężar, być łatwa w utrzymaniu czystości, do tego antypoślizgowa. Opisując te wszystkie właściwości, może wydawać się, że koszt posadzki, która będzie spełniać te wszystkie wymagania, jest spory. Nic bardziej mylnego, bo okazuje się, że niczym nie różni się od inwestycji w tradycyjny materiał, na przykład płytki ceramiczne.

Jakie dokładnie podłogi mamy na myśli? Do przestrzeni kuchennej albo łazienek idealnie nadadzą się posadzki z żywic. Te są dodatkowo odporne na działanie wody, wilgoć, wysokie oraz niskie temperatury. Coraz więcej osób decyduje się właśnie na taką podłogę również w salonie, przedpokoju czy w garażu. I nie ma w tym nic dziwnego, bo rzeczywiście jej właściwości pozwalają cieszyć się idealnym podłożem przez długie lata.

Warto też wspomnieć, że mogą to być świetne posadzki dekoracyjne. Żywicę można barwić na wskazany kolor, do masy można też dodawać drobinki kwarcu, które pięknie mienią się niczym brokat. Pamiętajmy także, że z łatwością udaje się nakładać kolejne warstwy takiej podłogi, zyskując dzięki temu gładkie, ale unikalne pod względem designu formy.

Jeśli jesteś na etapie wyboru podłogi, zwróć uwagę na nowoczesną żywicę i postaw na funkcjonalność w dekoracyjnym wydaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *