poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Zdrowie i Dieta

Okulary czy szkła kontaktowe? Co wybrać?

Szkła kontaktowe są nam znane od niemalże 15 lat. Do tej pory jednak osoby, które mają problemy z narządem wzroku i sprawnym widzeniem, często wykazują pewne obawy w kwestii ich używania. Okuliści przekonują za to, że zupełnie niepotrzebnie. Warto obalić pewne mity, które się z nimi wiążą.

Okazuje się, że soczewki kontaktowe są o wiele bardziej wygodne niż tradycyjne okulary. Nie tak łatwo je zgubić czy zniszczyć. Na okulary musimy przecież bardzo uważać i nie każda aktywność fizyczna jest wskazana, kiedy mamy je na nosie. Soczewki dają nam większy komfort i są tak samo dobre. Co więcej, w niektórych przypadkach widzi się w nich nawet lepiej niż w tradycyjnych okularach.

Okuliści potwierdzają również, że nowoczesne soczewki są w pełni bezpieczne dla gałki ocznej. Nie wysuszają jej, nie powodują alergii, są niewyczuwalne. Nie ma też możliwości, by przesunęły się za gałkę oczną. Samo zakładanie szkieł kontaktowych nie jest bolesne, nie wiąże się z żadnym dyskomfortem. Wystarczy udać się do dobrej kliniki, w której przyjmuje wykwalifikowany okulista. Warszawa dysponuje szerokim wyborem właśnie takich. Medyk dobierze odpowiednie soczewki. W razie problemów nauczy również ich sprawnego zakładania.

Soczewki nie są dzisiaj drogie. Do tego można je nosić w dzień i w nocy. Ten dział okulistyki rozwinął się w ostatnich latach na tyle prężnie, że szkła kontaktowe wygrywają dzisiaj z okularami bezsprzecznie.

Cieszy jeszcze jedna informacja. Za pomocą soczewek można zmieniać kolory tęczówki i zyskać zupełnie nowy wygląd. Na rynku dostępne są bowiem kolorowe soczewki. Te również powinien dobierać okulista. Warszawa i inne duże miasta w Polsce oszalały na punkcie kolorowych soczewek. Dzisiaj każdy z nas może cieszyć się wyrazistymi, błękitnymi oczami, które wręcz hipnotyzują.

Warto jednak pamiętać, że soczewki będą lepsze od standardowych szkieł tylko wtedy, gdy zostaną dobrane przez profesjonalistę i kupione w pewnym źródle. Soczewki niewiadomego pochodzenia mogą wyrządzić wiele szkody. Zwracajmy na to uwagę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *