sobota, 18 maja, 2024
Dom i Ogród

Kiedy potrzebna jest dezynsekcja w mieszkaniu?

Dezynsekcja to proces pozbywania się szkodników z przestrzeni. Zabieg ten najczęściej przeprowadza się w celu usunięcia karaluchów, prusaków, pluskiew, czy mrówek. Prawdopodobnie większość mieszkań i domów kiedyś będzie musiała przejść dezynsekcje, więc warto dowiedzieć się, kiedy jest ona konieczna.

Kiedy pojawia się problem ze szkodnikami w mieszkaniu?

Lokatorzy w starych mieszkaniach są szczególnie narażeni na kontakt ze szkodnikami. Wraz ze starzeniem się budynku, coraz częściej pojawia się problem z wilgocią i przepustowością wentylacji (szczególnie w łazience i kuchni), co sprzyja rozmnażaniu się niechcianych robaków. 

Niektóre owady rozprzestrzeniają się również z powodu nieszczelności w pionach wodno-kanalizacyjnych oraz w okresie letnim, kiedy jest im łatwiej się rozmnażać.

Dezynsekcja jest również potrzebna, gdy któryś z naszych sąsiadów ma problem ze szkodnikami. Robaki rozprzestrzeniają się błyskawicznie, wykorzystując wszystkie dziury, kanały, czy nieszczelności. Jeśli jakiekolwiek mieszkanie w bloku, w którym mieszkamy, jest pełne szkodników, to dezynsekcja musi być przeprowadzona nie tylko w nim, ale w całym bloku. 

Dezynsekcja jest potrzebna nie tylko w starych budynkach!

Nie tylko stare budynki muszą być czasami objęte procesem deratyzacji. Ale też i mieszkańcy mogą być przyczyną rozmnażania się szkodników. Na przykład pluskwy są często przynoszone do pomieszczenia przez ludzi lub zwierzęta. Wystarczy jedna pluskwa przyniesione z zewnątrz, aby w mieszkaniu pojawiło się gniazdo pluskiew. 

Dlaczego usunięcie pluskiew wymaga zatrudnienia profesjonalisty? Pluskwy można zauważyć dopiero po wytworzeniu przez nich gniazda, wtedy jest już za późno na domowe sposoby i powinna być przeprowadzona dezynsekcja. Warszawa to miejsce, w którym takie sytuacje zdarzają się bardzo często.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *