Czy ozonowanie samochodu jest dobrym sposobem na korona wirusa?
W związku ze światową pandemią korona wirusa zwiększyła się nasza dbałość o kwestie związane z higieną. Przestrzegamy jej w środkach komunikacji masowej, przed wejściem do sklepów, czy dbamy o wnętrze naszych aut, usuwając bakterie, wirusy i pyłki za pomocą ozonowania. Jak to zrobić i czy jest w pełni bezpieczne?
Generator ozonu a dezynfekcja auta
Ozonowanie przestrzeni jest stosowane od wielu lat i cieszy się rosnącą popularnością wśród klientów indywidualnych. Ozon jest gazem, który składa się z trzech atomów tlenu. Możemy znaleźć jego naturalne występowanie w przyrodzie, najczęściej czujemy go po burzy. Wykorzystując generator ozonu, możemy zdezynfekować przestrzeń, pozbywając się z niej nieprzyjemnych zapachów, wilgoci, grzybów, wirusów, czy bakterii. Wykorzystując ozonator n1668 skutecznie usuwamy wszystko, co nam szkodzi i czego nie potrzebujemy. Jest to skuteczne rozwiązanie również dla alergików, aby pomóc im w walce z alergiami. Inną zaletą wykorzystania ozonowania w aucie jest fakt, że pozwala pozbyć się zapachu zwierząt, czy zapachu dymy papierosowego.
Jak wygląda proces ozonowania?
Po wstępnym oczyszczeniu samochodu umieszczasz generator ozonu na fotelu pasażera. W zależności od rodzaju ozonatora możemy mieć do dyspozycji długą rurę i przez otwarte okno dostarczać do wnętrza ozon. Wszystko zależy od sposobu dostarczenia. W samochodzie pozostaje obieg zamknięty powietrza, dzięki wyłączonym wentylatorom, takie rozwiązanie wpływa na oczyszczenie przewodów wentylacyjnych, gdzie gromadzą się wirusy i bakterie. Przeważnie ozonowanie samochodu nie trwa dłużej niż godzinę, ale musimy wziąć pod uwagę, że może trwać o wiele krócej, jeśli nie utrzymuje się w nim silny zapach.
Co zrobić po ozonowaniu?
Po ozonowaniu w naszym samochodzie będzie utrzymywał się charakterystyczny zapach, który z czasem się ulotni, jednak możemy mu nieco pomóc, zostawiając otwarte okna na podjeździe lub wybierając się na krótką przejażdżkę z uchylonymi szybami. Ważna informacja jest, że produkty uboczne związane z ozonowaniem najczęściej gromadzą się na tapicerce oraz w dywanikach, dlatego można przetrzeć je wilgotną szmatką lub odkurzyć. Takie ozonowanie można spokojnie wykonywać nie częściej niż raz na pół roku. W związku z panującą pandemią jest możliwość częstszego czyszczenia pojazdu, jednak należy podjąć wszystkie środki ostrożności i mieć na uwadze, że zbyt wysokie stężenie ozonu jest niebezpieczne dla organizmów żywych.