sobota, 18 maja, 2024
Moda i UrodaZdrowie i Dieta

Zdrowe odżywianie – moda czy dbanie o organizm?

Coraz więcej osób ma świadomość konieczności zdrowego odżywiania. Na sklepowych półkach znajdziemy produkty BIO i ekologiczne. Ich cena jest przeważnie wyższa od produktów tradycyjnych. Czy rzeczywiście powinniśmy zmieniać nawyki żywieniowe i zwracać uwagę na to, co ląduje do naszego koszyka? A może to jedynie chwyt marketingowy producentów, którzy chcą osiągać jak największe zyski?

Okazuje się, że zdrowe jedzenie jest dzisiaj konieczne, byśmy mogli normalnie funkcjonować i cieszyć się długim życiem. Dookoła nas jest tak wiele chemii, toksyn i innych niekorzystnych czynników, jakie powstają w wyniku postępów cywilizacyjnych, że zdrowe odżywianie może być dla nas ratunkiem. Nie jest to więc chwilowy trend – każdy z nas powinien zdać sobie sprawę, jak niekorzystnie wpływamy na własny organizm, jedząc fast foody czy produkty wysoce przetworzone.

Na szczęście nowoczesna technologia pozwala nam dzisiaj omijać te najbardziej niekorzystne składniki. Wystarczy wziąć pod uwagę wyciskarki hurom czy kuvings. Opinie na temat tych sprzętów są jednoznaczne – samodzielnie można komponować zdrowe soki warzywne i owocowe, dzięki czemu spożywać zalecanych 5 porcji witamin dziennie.

Decydując się na spożywanie takich „witaminowych bomb”, musimy jednak zwracać uwagę na same produkty, z których je komponujemy. Świetnie sprawdza się ozonator, który oczyszcza owoce i warzywa z pestycydów i związków chemicznych, by te nie trafiały do naszego organizmu. Jeśli zdrowe jedzenie ma trafiać każdego dnia na nasze stoły, dobrze przygotujmy się do trwalej zmiany nawyków żywieniowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *