wtorek, 21 maja, 2024
Zdrowie i Dieta

Urazy narządu ruchu

To właśnie urazy narządu ruchu są najczęściej diagnozowanymi dysfunkcjami w zakresie ortopedii. Okazuje się, że medycy o tej specjalizacji rzadziej rozpoznają same wady postawy aniżeli właśnie urazy. Do tych dochodzi nie tylko u sportowców, ale także u osób, które nie prowadzają wytężającej aktywności fizycznej. Ogromną grupą pacjentów są też seniorzy, u których do urazów dochodzi na skutek naturalnego procesu starzenia się ludzkiego organizmu.

Do najczęściej występujących urazów zaliczają się te w obrębie stawu kolanowego. To największy staw ludzkiego ciała, do tego podatny na uszkodzenia poprzez potrzebę dźwigania dużego ciężaru, ale również intensywnej pracy podczas poruszania się. Do urazów kolan dochodzi nie tylko poprzez upadek, ale jest to też następstwo braku uprawiania sportu czy też nadwagi albo otyłości.

Kolejny problem, jaki rozpoznawany jest w gabinetach ortopedycznych to zwichnięcie barku, o którym mówi się też „wypadnięcie barku”. To zazwyczaj następstwo niefortunnego upadku, ale do takiej dysfunkcji może dojść też w wyniku nieodpowiedniego schylenia się czy podnoszenia przedmiotów o dużej wagi.

Warto zaznaczyć, że bez względu na uraz narządu ruchu, ten musi być natychmiast odpowiednio rozpoznany oraz leczony. Tylko wtedy pacjent może liczyć na nieinwazyjną metodę terapii oraz najlepsza skuteczność. Trudno też takie urazy bagatelizować, ponieważ najczęściej wiążą się z ogromnym bólem oraz czasowym unieruchomieniem ciała. Tylko od profesjonalizmu gabinetu ortopedycznego i doświadczenia samego medyka ortopedy zależy przyjęta metoda leczenia. Właśnie dlatego wybierajmy te najlepsze placówki, w których możemy liczyć na nowoczesne, a jednocześnie najlepsze techniki radzenia sobie z następstwami powstałych urazów ortopedycznych różnego typu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *