sobota, 18 maja, 2024
Nowe Technologie

Tidal: czym różni się od Spotify? Porównanie obu serwisów

Spotify czy Tidal — który serwis streamingowy do słuchania muzyki wybrać? Dla wielu osób jest to niemała zagwozdka. Cena abonamentów jest podobna, a i serwisy na pierwszy rzut oka oferują to samo.Czy jednak to prawda? Jakie są główne różnice? Jako że większość osób ma Spotify, to skupimy się na różnicach w ofercie Tidal.

Lepsza jakość dźwięku

Jest to chyba najważniejsza różnica pomiędzy Tidalem a Spotify. Tidal ma w swojej ofercie pakiet HiFi, który sprawia, że utwory są skompresowane bezstratne (FLAC). Dodatkowo w tym pakiecie dostajemy technologie Master Quality Authenticated, który pozwala na słuchanie piosenek na takim poziomie, na jakim zostały one zarejestrowane w studiu nagraniowym.

A szczególnie fajna jest letnia promocja w Tidal: w czerwcu ruszyła promocja, która pozwala na 90 dni korzystania z serwisu za darmo. Dotyczy to też planu HiFi! Jeśli więc zastanawiasz się, jak brzmią piosenki w super jakości dźwięku, to masz okazję, aby sprawdzić to za darmo!

Inna muzyka tych samych wykonawców

Na Tidalu łatwiej jest znaleźć nietypową muzykę i niezależne zespoły. Oczywiście, jest też dostępna popularna muzyka, tak jak na Spotify, ale wielu użytkowników twierdzi, że łatwiej znaleźć niepospolitą muzykę na Tidal. Może Spotify bardziej stawia na muzykę popularną i bardziej znaną? Niektórzy artyści są tylko na Tidal, a niektórzy tylko na Spotify, a większość jest na obu serwisach. Na przykład, płyta “Lemonade” Beyonce była dostępna przez bardzo długi czas jedynie na Tidal, a ostatnio został też udostępniony na Spotify.

Teledyski HD

Na Tidalu dostępne są teledyski w rozdzielczości HD. Na Spotify niestety nie znajdziemy takiej opcji. Dla niektórych osób jest to ważne, aby oglądać teledyski w bardzo dobrej rozdzielczości. Na YouTube nie zawsze można takie znaleźć, na Vimeo tak samo. Bywa też tak, że teledyski najpierw trafiają na Tidal, a dopiero potem na YouTube.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *