sobota, 18 maja, 2024
Zdrowie i Dieta

Stany zwyrodnieniowe biodra – jak sobie z nimi radzić?

Osoby starsze, a także wszyscy pracujący fizycznie, są mocno narażeni na problemy ze stawami biodrowymi. Efektem licznym przeciążeń może okazać się zwyrodnienie, z którym należy udać się do uznanego specjalisty. Będzie on w stanie wybrać skuteczną metodę leczenia, a także zalecić rehabilitację.

Co to jest zwyrodnienie stawu biodrowego? To tak zwana koksartroza, czyli utrata chrząstki stawowej, prowadząca do intensywnego bólu, zwłaszcza podczas poruszania się. Poza bólem, do objawów zwyrodnienia należy zaliczyć także sztywność w obrębie stawu biodrowego oraz znaczące pogorszenie zdolności ruchowych stawu.

Warto podkreślić, że tego typu zmiany nie pojawiają się wyłącznie u osób starszych i pracujących fizycznie. Może być to związane także z wrodzoną wadą stawu, jak również z otyłością. Niezależnie od przyczyny powstania zwyrodnienia, leczeniem biodra zajmuje się poradnia neurochirurgiczna. Warszawa to miasto, w którym działa wiele klinik prywatnych, mających w swojej ofercie usługi związane z leczeniem omawianych dolegliwości. Warto decydować się na nie przede wszystkim ze względu na możliwość uzyskania natychmiastowej pomocy, bez konieczności oczekiwania w kolejce.

Do tego wszystkiego należy dodać również dostęp do nowoczesnego sprzętu i najlepszych specjalistów, którzy są dobrze oceniani przez pacjentów. W wyborze najlepszej kliniki pomoże nam oczywiście internet – zarówno konkretne strony tematyczne, jak i sama wyszukiwarka internetowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *