poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Uncategorized

Rozwód za porozumieniem stron — jak to wygląda w praktyce?

Przeprowadzenie sprawy rozwodowej wymaga nie tylko czasu i kompleksowego przedstawienia sprawy przed sądem. Jest to też mocno stresująca sytuacja dla rozwodzących się małżonków. Decydując się na rozwód za porozumieniem stron, możesz mocno zredukować występowanie sytuacji stresowych, a także znacznie szybciej zakończyć małżeństwo. Warto też dodać, że rozwód za porozumieniem stron to też mniejsze koszty sądowe przeprowadzenia sprawy rozwodowej.

Rozwód za porozumieniem stron – czy warto?

Na etapie składania pozwu do sądu o rozwód za porozumieniem stron należy dostarczyć też tzw. porozumienie małżeńskie, które będzie dotyczyć wszelkich kwestii związanych z jeszcze trwającym małżeństwem. Sąd na etapie przeprowadzania postępowania przysługuje strony, a także finalnie pomaga rozwiązać kwestie dot. opieki nad dziećmi, alimentami czy nawet podziałem majątku wspólnego.

 

Jeśli nie ma już szans na kontynuowanie pożycia małżeńskiego, zdecydowanie warto postawić na rozwód za prorozumieniem stron. To nie tylko mniej stresu i formalności, ale także szansa na szybsze zakończenie sprawy w sądzie – nawet na jednej czy dwóch rozprawach. Korzystając z pomocy doświadczonego adwokata w tej kwestii łatwiej też przeprowadzić mediacje pomiędzy stronami postępowania, a także reprezentować swoje interesy bezpośrednio przed sądem w czasie trwania rozprawy. Można śmiało powiedzieć, że rozwód za porozumieniem stron to najrozsądniejsze wyjście z trudnej sytuacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *