wtorek, 21 maja, 2024
Moda i Uroda

Porady dobrych fryzjerów: jak przygotować włosy na zimę?

Nadchodzą zimowe mrozy a wraz z nimi lęk, że nasze włosy znowu staną się przesuszone i łamliwe. Osoby dbające o swoje włosy muszą po zimie wykonać wiele zabiegów pielęgnacyjnych. Jednak można przygotować włosy na zimę tak, aby przetrwały one najgorszy okres w, jak najlepszym stanie.

Olejowanie włosów — najlepsze na zimę.

Każdy dobry fryzjer ursynów poleci ci stosowanie olejów roślinnych na włosy w celu ich nawilżenia i ochrony przed mrozem. Olejowanie świetnie sprawdzi się również przy codziennej pielęgnacji włosów kręconych, które naturalnie są bardziej suche niż włosy proste. Jak olejować włosy? 

Do wyboru mamy naprawdę sporo olejów roślinnych, jednak przed ich wyborem należy określić rodzaj porowatości włosów. Do włosów o wysokiej porowatości najlepsze będzie olej z pestek winogron lub olej lniany. Natomiast do włosów niskoporowatych najlepsze będą oleje, które silnie nawilżają, na przykład olej kokosowy. 

Dobierz odpowiednią czapkę.

Dobór czapki może wydawać się nieważny na dłuższą metę, ale tak nie jest. Nie powinno się również rezygnować z czapki, gdyż świetnie ona izoluje skórę głowy i chroni włosy przed wiatrem i mrozem. Kluczem do sukcesu jest odpowiedni materiał, z którego zrobiona jest czapka. Najlepsza będzie z naturalnej bawełny, gdyż nie podrażnia ona struktury włosów lub czapka satynowa (na mniej mroźne dni).

Nie zapominaj o regularnej wizycie u fryzjera!

Podczas zimy nie powinniśmy zapominać o regularnym podcinaniu końcówek. Sprawi to, że włosy będą bardziej odżywione i będą się lepiej układały. Fryzjer też skontroluje stan naszych włosów i poleci odpowiednią pielęgnację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *