Jak oczyszczać skórę twarzy?
Nadmierne wytwarzanie sebum i łojotoku sprawia, że osoby z cerą tłustą i trądzikową muszą systematycznie poddawać się zabiegom oczyszczania skóry twarzy. W innym przypadku, może dojść do powstawania wykwitów i stanów zapalnych skóry w nadmiarze. Wpływa to bezwzględnie na estetykę wyglądu, niekorzystne zaburzenia znacznie zaniżają też poczucie wartości tychże osób, obniżają ich pewność siebie. Krosty sprawiają, że można czuć się rzeczywiście mało atrakcyjnym.
Ale nie tylko cera tłusta wymaga regularnej pielęgnacji. Podobnie jest z tą suchą, która ma z kolei tendencję do powstawania wągrów, przebarwień skóry czy wcześniejszego starzenia się skóry. Nie lada kłopotem jest również cera naczynkowa. Właśnie dlatego, by zadbać o odpowiedni stan skóry, powinniśmy wybierać się do sprawdzonych gabinetów kosmetycznych, by specjaliści mogli dobierać dla nas odpowiednie kuracje.
Standardem jest już oczyszczanie twarzy, przy wykorzystaniu różnych metod, wybieranych indywidualnie. Warto przyjrzeć się najczęściej stosowanym technikom.
Manualne oczyszczanie twarzy
To ręczne usuwanie zaskórników i innych zanieczyszczeń. Nigdy jednak nie powinniśmy wykonywać takich zabiegów samodzielnie – tylko dermatolog bądź wykwalifikowana kosmetyczka wie jak zrobić to w pełni profesjonalnie, by zapobiec podrażnieniom czy stanom zapalnym skóry.
W pierwszym etapie koniecznym jest dokładny demakijaż twarzy, później intensywny peeling. Na kilkanaście minut nakłada się też kosmetyk o działaniu zmiękczającym i rozszerzającym pory. Dopiero wtedy można rozpocząć rzetelne oczyszczanie, które przeprowadzane jest poprzez uciskanie palcami. Zabieg ten powinien być wykonywany zawsze w jednorazowych rękawiczkach.
Po usunięciu wszystkich zanieczyszczeń, kosmetyczka nakłada krem bądź żel, który niwelować będzie ryzyko powstania stanów zapalnych oraz preparat ochronny.
Oczyszczanie manualne twarzy może być wykonywane na każdym rodzaju skóry z wyjątkiem cery naczynkowej.
Mikrodemabrazja diamentowa
To łagodne ścieranie zrogowaciałego naskórka. Mikrodermabrazja jest idealna dla osób, które borykają się z wągrami i przebarwieniami, to skuteczny zabieg dla osób z cerą mieszaną i trądzikową. Jest to zabieg bezbolesny, nieinwazyjny, wykorzystywana jest próżnia i diamentowe głowice. Mikrodermabrazję należy wykonywać seriami, w równych odstępach czasu, o których decyduje dermatolog bądź kosmetyczka.
Peeling kawitacyjny
To zabieg, podczas którego wykorzystywane są ultradźwięki. Peeling tego rodzaju jest idealny dla osób, które cierpią z powodu nadmiernego wydzielania sebum. Przy pomocy specjalnej szpatułki, która wydziela ultradźwięki, usuwane są martwe komórki skóry, bakterie, nadmierny łojotok.
Peeling tego rodzaju warto wykonywać raz w miesiącu. Jest idealny dla każdego rodzaju skóry, również cery bardzo wrażliwej, skłonnej do podrażnień i naczynkowej.
Maski oczyszczające
Maski oczyszczające są szeroko stosowane, nie tylko podczas zabiegów typowo oczyszczających, ale również innych z zakresu tych pielęgnacyjnych. Ich właściwości są różnorakie – usuwają zanieczyszczenia, ale też złuszczają martwy naskórek i odbudowują komórki. Maski odświeżają, wygładzają, odżywiają i nawilżają. Można je stosować raz w miesiącu, chyba, że specjalista zaleci inaczej. Skutkiem ubocznym może być czasowe zaczerwienienie i podrażnienie skóry twarzy.
Wielki problem z oczyszczaniem skóry. Kiedyś nie było takich specyfików i kobiety nie chodziły z wągrami na twarzy. Zawsze skuteczny jest pumeks drogie Panie 😉