sobota, 18 maja, 2024
Moda i Uroda

Wszystko o depilacji laserowej

Depilacja laserowa to hit w gabinetach dermatologicznych i klinikach medycyny estetycznej. Pierwsze tego rodzaju zabiegi zostały wykonane jeszcze w latach 90 tych. Dzisiaj innowacyjne lasery pozwalają usunąć włoski na zawsze. Wystarczy kilka zabiegów, by nasza skóra była już zawsze jedwabiście gładka.

Na czym polega zabieg laserem?

Urządzenie do depilacji posiada głowicę, która wydziela wiązki światła laserowego. Przykłada się ją do skóry, dzięki czemu światło wnika w jej głąb i dociera do mieszków włosowych. Skutecznie niszczy cebulkę i barwnik włosa. Z każdym kolejnym zabiegiem jest go mniej, po czym znika całkowicie. Aby trwale usunąć włoski z danej partii ciała, potrzebnych jest od 3 do 7 zabiegów. Każdy z nich trwa od kilku do kilkunastu minut – wiele zależy od partii ciała i obszaru, z jakiego włoski mają być usuwane. Ich liczbę i częstotliwość powtarzania ustala osoba wykwalifikowana do wykonywania laseroterapii.

Jakie włoski można depilować?

Pierwsze lasery były w stanie usuwać jedynie włoski ciemne i grube. Dzisiaj rodzaj owłosienia nie ma najmniejszego znaczenie. Depilacji laserem mogą poddawać się wszyscy – blondynki, bruneci, osoby z włosami prostymi czy tendencją do kręcenia.

Przygotowanie do zabiegu

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania. Skóra ma być czysta, a włoski nie dłuższe niż 1 centymetr. Zabieg depilacji laserem najlepiej wykonywać jesienią oraz zimą, kiedy skóra nie jest narażona na promienie słoneczne – ich działanie mogłoby spowodować trwałe przebarwienie skóry.

Czy zabieg boli?

Laseroterapia na początku rzeczywiście była zabiegiem nieco bolącym. Nigdy jednak nie stosowano typowego znieczulenia miejscowego, bo ból nie był o aż tak dużym natężeniu.

Dzisiaj depilacja laserem jest praktycznie bezbolesna. W celu minimalizowania dyskomfortu najnowsze lasery posiadają nakładkę chłodzącą, która daje efekt znieczulenia skóry.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Z zabiegów usuwania włosków laserem nie powinny korzystać kobiety w ciąży oraz te, które karmią piersią. Przeciwwskazaniem jest też skóra naczynkowa i choroby onkologiczne. Skóra nie może być podrażniona czy zraniona. Przed każdym zabiegiem z pacjentką przeprowadzany jest szczegółowy wywiad, dzięki któremu wykluczane są ewentualne przeciwwskazania.

Gdzie udać się na depilację laserem?

Depilację laserową oferują dzisiaj gabinety dermatologiczne, kliniki medycyny estetycznej oraz salony kosmetyczne, które posiadają własne urządzenia laserowe bądź mogą je wypożyczać. Bez względu na to, które miejsce wybierzemy, najważniejsze są uprawnienia osoby, która takie zabiegi wykonuje oraz jakość sprzętu.

Zwracajmy uwagę, by laser posiadał stosowne certyfikaty, był wyprodukowany niedawno. Osoba, która wykonuje depilację laserową, musi przejść uprzednio stosowne szkolenia. Chociaż zabiegi te są w pełni bezpieczne, to jednak nie może ich realizować każdy. Nasze zdrowie jest najważniejsze.

Jeden komentarz do “Wszystko o depilacji laserowej

  • I’m impressed, I have to admit. Rarely do I encounter
    a blog that’s equally educative and interesting, and without a
    doubt, you’ve hit the nail on the head. The problem is something that not enough people are speaking intelligently about.
    I am very happy that I stumbled across this during my search for something relating to this.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *