sobota, 18 maja, 2024
Nauka i PracaPrawo i Finanse

Narzekasz na swoją pracę? Niektórzy mają gorzej!

Bardzo duża część społeczeństwa narzeka na swoją pracę. Nie powinno to nikogo dziwić, bo często ludzie decydują się podjąć daną pracę tylko ze względy na wysokość pensji, a nie patrzą na to, czy będą czerpać z niej satysfakcję. Istnieją jednak takie stanowiska, które faktycznie podobać się nie mogą, ale ktoś musi się ich podjąć. Kto ma naprawdę ciężko w swojej pracy?

Telemarketer

Na pewno każdy w swoim życiu niejednokrotnie odebrał telefon z ofertą życia, okazją której nie można przegapić, jedyne co musimy zrobić to przyjść na spotkanie i kupić jakiś produkt, a wszystko w życiu stanie się prostsze. Zazwyczaj od razu mamy ochotę się rozłączyć, a większość osób słucha tego co ma do powiedzenia telemarketer tylko z powodu sumienia. Nikt nie chciałby chyba, aby jego praca opierała się w głównej mierze na rozmowach z osobami, które nie mają ochoty z nami rozmawiać. Zarobki i perspektywy awansu również nie są specjalnie atrakcyjne, dlatego też nietrudno znaleźć zatrudnienie na takim stanowisku.

Sprzątanie po zmarłych

Istnieją firmy, które kompleksowo przeprowadzają zabiegi oczyszczające miejsce zgonów. Praca przy zgonach to nie może być nic przyjemnego, zwłaszcza gdy ciało leży już dłuższy czas i uległo rozkładowi. Pracownicy takich firm muszą pracować w specjalnych kombinezonach, ponieważ są oni narażeni na bakterie, które są wydzielane przez zmarłą osobę. Ciężko sobie wyobrazić człowieka, który z chęcią zamieniłby posadę w firmie rachunkowej na sprzątanie po zmarłych. Warszawa i inne duże miasta to miejsca, gdzie firmy sprzątające mają ręce pełne roboty, dlatego też zarobki w tej branży są na przyzwoitym poziomie.

Wywóz śmieci

Pracownicy zajmujący się wywożeniem śmieci również nie mają lekko. Pomijając już fakt, że niestety nie są oni darzeni powszechnym szacunkiem, podczas wykonywania obowiązków muszą wykazać się siłą fizyczną oraz przygotować się na cały dzień pracy w dość niezachęcających warunkach.  Ponadto osoby na tym stanowisku muszą także liczyć się z tym, że zdarzy im się pracować w godzinach nocnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *