sobota, 18 maja, 2024
Zdrowie i Dieta

Na jakie operacje plastyczne decydują się najczęściej Polki?

Moda na operacje plastyczne przyszła do nas ze Stanów i od lat chętnie korzystamy z możliwości poprawiania urody, jaką obdarzyła nas matka natura. Chociaż Polki uznawane są za jedne z najpiękniejszych kobiet na całym świecie, to niestety mamy ogromne kompleksy. Te na szczęście można bez problemu niwelować.

 

Nosy Polek do poprawy

W klinikach chirurgii plastycznej najczęściej realizowana jest dzisiaj operacja plastyczna nosa. Warszawa, Kraków, Poznań czy inne miasta na terenie naszego kraju wykazują w tym zakresie podobne tendencje. Ingerencja w stan nosa jest nie tylko konieczna ze względu na krzywą przegrodę nosową czy inne problemy z funkcjonowaniem górnych dróg oddechowych. Najczęściej Polki są zwyczajnie niezadowolone z wyglądu nosa. Ten jest za duży, za mały, zbyt gruby, za bardzo szpiczasty albo ze szpecącym garbkiem. Wszystkie tego rodzaju defekty udaje się skutecznie zwalczyć wedle indywidualnych potrzeb i oczekiwań pacjentek.

 

Rozmiar „0” nadal pożądany

Nawet 90% Polek potwierdza, że nie jest zadowolona z własnej figury, a najczęściej potwierdzana jest chęć zgubienia zbędnych kilogramów. Czy wiesz, że odchudzanie to jedno z najczęściej wypowiadanych postanowień noworocznych? W większości przypadków diety nie są jednak kontynuowane albo wywołują niestety efekt jo-jo.

Coraz więcej pań wybiera drogę na skróty. Zamiast rygorystycznych diet i wycieńczających ćwiczeń kobiety wybierają nieinwazyjne, modelujące sylwetkę zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, ale również odsysanie tłuszczu. Warszawa oczywiście posiada kliniki, w których takie są realizowane.

 

Piersi atrybutem kobiecości

O ile jeszcze do niedawna najczęściej wykonywane były operacje chirurgiczne, których celem było powiększenie piersi, tak dzisiaj ogromną popularnością cieszą się także zabiegi, których końcowym efektem ma być korekta biustu, w tym podniesienie piersi. Warszawa, ale też inne miasta na terenie naszego kraju wykazują w tym zakresie podobne zainteresowanie pacjentek. Nieco mija już moda na duży biust, natomiast nadal atrybutem kobiecego piękna są piersi doskonale jędrne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *