sobota, 18 maja, 2024
Dom i Ogród

Kamieniarstwo – czy tylko nagrobki?

Kamieniarstwo to rzemiosło, które nie zanika. Sztuka polega na obróbce wydobywanego kamienia. Wielkie płyty są cięte na mniejsze elementy i polerowane na połysk przy użyciu specjalnej frezarki. W ten oto sposób powstają między innymi nagrobki. Zielonka czy Wyszków to miejsca, gdzie kamieniarzy nie brakuje. 
Kamieniarstwo — nie tylko nagrobki

Dokładnie wypolerowany na błysk kamień, ozdobi nagrobek, ale nie tylko. Z kamienia wykonuje się także:

  • parapety
  • schody
  • blaty kuchenne
  • stoły
  • półki

Wykonywanie tego typu elementów wyposażenia domowego to kamieniarstwo budowlane. Wystarczy w wyszukiwarkę Google wpisać hasło „kamieniarz Wołomin”. Firmy zajmujące się obróbką kamienia, mogą wykonać zamówienie specjalnie dla Ciebie, na wymiar. To niesamowita przewaga nad gotowymi rozwiązaniami i szansa na odświeżenie swojego wnętrza. Kamień to klasyczny materiał, który jest ponadczasowy.  Kamieniarze najczęściej wykorzystują granit oraz marmur. Kamienie, w zależności od rodzaju, różnią się wyglądem i właściwościami oraz kolorem.

 

Firmy świadczące usługi kamieniarskie zatrudniają wiele osób, jednak najważniejszą funkcję pełni kamieniarz. Wołomin i okolice to rejon, gdzie w stosunkowo niskiej cenie mamy możliwość zamówienia nagrobka dla zmarłej osoby czy blatu do naszego domu. Warto zwrócić uwagę na jakość materiału w zależności od jego przeznaczenia. Inne właściwości powinien mieć kamień do wnętrza, a inne gdy chodzi o kamień, który będzie narażony na zmienne warunki atmosferyczne np. nagrobki. Zielonka, Marki, Legionowo — tu znajdziesz profesjonalistów z branży kamieniarskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *