sobota, 18 maja, 2024
Dom i Ogród

Kaloryczny ekogroszek w przystępnej cenie

Zima trwa w najlepsze, więc jest to już ostatni czas na zakup materiału opałowego. Świetną propozycją może być zakup ekogroszku, ale ważne jest to, aby pochodził z zaufanego źródła. Wybierając ten produkt opałowy, skupić się trzeba przede wszystkim na jego kaloryczności oraz zawartości cząsteczek wody. Sprawdź, jak kupić najlepszy ekogroszek!

Najlepszy ekogroszek na rynku!

Chcąc zakupić najlepszy ekogroszek, należy zwrócić uwagę na takie cechy jak:

  • wysoka kaloryczność;
  • niska emisja gazów cieplarnianych;
  • niska wilgotność;
  • mała zawartość pierwiastków niepożądanych.

Dla kupującego najlepszy węgiel kamienny ekogroszek to również taki, którego cena jest przystępna. Pamiętajmy o tym, że opał niewiadomego pochodzenia często zawiera dużą ilość wody, co bardzo źle wpływa na kondycję przewodu kominowego oraz samego pieca. Unikajmy również ekogroszku zawierającego zbyt dużo siarki i innych szkodliwych pierwiastków.

Wybierz ekogroszek o małej wilgotności

Kaloryczność ekogroszku to jedno, ale ogromne znaczenie mają tu cząsteczki wody, które mogą znaleźć się wewnątrz struktur opału. Wynika to głównie z nieodpowiedniego przechowywania tegoż materiału. Akceptowalna wilgotność ekogroszku nie powinna być wyższa niż 10-12%. Najlepszy węgiel kamienny ekogroszek to taki, którego wilgotność mieści się między 5 a 10%. Wybierając taki produkt, zredukujesz ryzyko rdzewienia podajnika, gromadzenia się substancji smolistych w przewodzie kominowym oraz znacznie wydłużysz żywotność kotła grzewczego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *