poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Dom i OgródPrawo i Finanse

Jakie mieszkania kupują Polacy?

Boom na mieszkania trwa. Nie ma wątpliwości, że polskie społeczeństwo się wzbogaca, a wraz z coraz większymi oszczędnościami, stać nas na większe inwestycje. Nieruchomości na terenie naszego kraju nabywamy już nie tylko na kredyt, ale w przeważającej większości za gotówkę.

Specjaliści branży nieruchomości potwierdzają, że dzisiaj Polacy mają coraz większe wymagania odnośnie nieruchomości. Nie chodzi już jedynie o metraż, ale także dodatkowe udogodnienia, jakie oferuje im deweloper.

Polacy nabywają chętniej nowe mieszkania. Lublin, Kraków czy Warszawa, ale też inne miasta w naszym kraju wykazują właśnie taką tendencję. Są to lokale o średnim metrażu 40-70 metrów kwadratowych, które posiadają co najmniej dwa pokoje. Nadal popularne są kawalerki, ale już nie tak bardzo, jak jeszcze kilka lat temu.

Chcemy mieszkać na nowoczesnych osiedlach. Jesteśmy w stanie zapłacić więcej za ogród zimowy, duży taras czy kawałek własnego ogródka. Cieszymy się rozwiniętą infrastrukturą. Osiedlowy sklep to dla nas standard, wymagamy też siłowni, butików, basenu w pobliżu, apteki, przychodni i oczywiście szkół. W miastach liczy się dogodna komunikacja, a na obrzeżach natężenie ruchu i korki w godzinach szczytu – tych chcemy oczywiście unikać.

Jeśli deweloper oferuje w standardzie innowacyjne opcje, to jego propozycja spotyka się z jeszcze większym zainteresowaniem. Mieszkania energooszczędne, inteligentne domy, odkurzacz centralny, klimatyzacja, to tylko niektóre z opcji, na jakie dzisiaj uwagę zwracają potencjalni właściciele nowych mieszkań.

Jeden komentarz do “Jakie mieszkania kupują Polacy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *