poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Moda i Uroda

Jak oczyszczać skórę twarzy?

Sama woda z całą pewnością nie wystarczy, by każdego dnia móc zmyć ze skóry twarzy wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. Okazuje się, że aby móc zachować ją w dobrej kondycji należy korzystać ze sprawdzonych sposobów, a przede wszystkim odpowiednio dobranych, najlepszej jakości produktów. Podpowiadamy sprawdzone sposoby na zatrzymanie młodości poprzez właściwe mycie twarzy każdego dnia.

Produkty dopasowane do cery

Kosmetyki myjące do twarzy należy wybierać zgodnie z typem cery. Zupełnie inne składniki będą działać korzystnie na cerę tłustą, w przypadku której priorytetem ma być minimalizowanie produkcji łoju oraz usuwanie zrogowaciałego naskórka, by pory nie były zatkane. Kosmetyki do cery tłustej mają też działać antybakteryjnie, ponieważ ta ma tendencję do powstawania wyprysków. Środki myjące mają też działać matująco. Zupełnie inne płyny myjące dedykowane są zaś cerze normalnej, przesuszonej czy tej wrażliwej. Całą gamę tych o naturalnym składzie ma Arbonne. Kosmetyki stosowane regularnie mogą naprawdę wpływać pozytywnie na nasz wygląd. Przede wszystkim opóźnią procesy starzenia, nadadzą zdrowy, pełny blasku wygląd.

Oczyszczanie skóry w podstawowych krokach

Z całą pewnością nie wystarczy tylko woda z mydłem. W naszej łazience znaleźć się musi co najmniej kilka dobrych produktów. W pierwszej kolejności należy oczyścić skórę specjalnym mleczkiem, następnie tonikiem. Na koniec warto nanieść krem o odpowiednich właściwościach. Można wybrać również delikatny żel myjący, na przykład Arbonne. Kosmetyki tej marki zawierają naturalne wyciągi roślinne, dobroczynnie wpływające na skórę. Z tej samej serii warto stosować także peeling oczyszczający – zaleca się, by ten drobnoziarnisty stosować nawet kilka razy w tygodniu. Dzięki temu usuwany zostaje martwy, zrogowaciały naskórek, a skóra jest właściwie dotleniona.

Czego należy się wystrzegać?

Nigdy nie kładź się spać z nieumytą twarzą. Cały dzień w makijażu, przez który skóra nie oddycha to i tak zbyt dużo, by utrzymać ją w dobrej kondycji. W nocy ma odbywać się jej regeneracja, więc twarz powinna być dokładnie umyta i odświeżona.

Aby zadbać o najlepsze oczyszczania skóry twarzy, należy dobrać właściwe kosmetyki. Nie używajmy tych przypadkowych. W sklepie nie może zachęcać nas ładne opakowanie czy niska cena. Priorytetem jest dobór dobrych składników, które dedykowane są konkretnym typom cery. Warto wybierać kosmetyki myjące, które zawierają naturalne składniki. Chemia nigdy nie działa korzystnie. Wystrzegajmy się produktów perfumowanych, które będą wysuszać skórę. Podobne działanie mają parabeny oraz substancje zapychające pory. Pamiętaj, że nieodpowiednie mycie skóry twarzy szybko doprowadzi nie tylko do jej starzenia i pojawienia się pierwszych zmarszczek. Na buzi pojawią się też niekorzystne skutki uboczne, na przykład trądzik, zaskórniki albo podrażnienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *