wtorek, 21 maja, 2024
Zdrowie i Dieta

Infekcja intymna – co robić?

O zdrowiu intymnym często myślimy dopiero, kiedy zaczyna się dziać coś nieprawidłowego. Jednym z najczęstszych sygnałów alarmowych są objawy infekcji intymnych, takie jak: swędzenie, zaczerwienienie, pieczenie pochwy i okolicy zewnętrznych narządów płciowych, a także upławy, ból podczas współżycia, czy oddawania moczu. Należy jednak podkreślić, że infekcje intymne nie są rzadkością, choć nie jest to częsty temat do rozmów. Jak podają statystyki, prawie każda kobieta co najmniej raz w życiu przebyła infekcję  bakteryjną lub grzybiczą pochwy. Co zatem robić, by uniknąć przykrych dolegliwości?

Źródło informacji o przyczynie dolegliwości intymnych

Wymaz z pochwy może dostarczyć szeregu informacji o mikrobiocie pochwy, czyli mikroorganizmach bytujących w pochwie. Niestety nadal nie jest to standardem, natomiast wystarczy bezboleśnie pobrany wymaz z pochwy (Poznań – np. może to zrobić położna w Poznaniu, położna Jeżyce, położna Grunwald lub lekarz ginekolog-położnik). Powinien być pobrany przez specjalistę – położną lub ginekologa, przy założonym wzierniku, by materiał był jak najbardziej reprezentatywny i nie zawierał zanieczyszczeń z powierzchni skóry. Wymaz z pochwy i/lub kanału szyjki macicy można obejrzeć pod mikroskopem, sprawdzić pH, a także poddać hodowli i ocenie mikrobiologicznej oraz specjalistycznym badaniom molekularnym. Tak szeroko wymaz z pochwy (Poznań) oceniany jest w laboratorium Instytutu Mikroekologii w Poznaniu. Takie badanie mikrobioty pochwy nazywa się VagiStatus. To co wyróżnia badanie VagiStatus to wysoka jakość i sprawdzenie mikrobioty pochwy pod różnym kątem –  zarówno bakterii prozdrowotnych, takich jak bakterie z rodzaju Lactobacillus tzw. bakterie kwasu mlekowego, ale też bakterii i grzybów potencjalnie patogennych.  Dzięki temu możliwa jest pełna ocena zdrowia intymnego i dobranie odpowiedniego leczenia oraz działań wspierających zdrowie.

Położna Poznań – położna jeżyce, położna Grunwald – wymaz z pochwy (Poznań)

Jeśli aktualnie masz objawy infekcji intymnej, ważna jest szybkość działania. Dlatego niezwłocznie umów się na pobranie wymazu. W Poznaniu połozna (Poznań) prywatnie najsprawniej przyjmie Cię w Instytucie Mikroekologii przy ul. Sielskiej 6. Oprócz krótkich terminów na wymaz z pochwy (Poznań), Instytut Mikroekologii specjalizuje się w terapii przewlekłych dolegliwości, takich jak nawracające infekcje intymne, czy niepłodność, więc znajdziesz tu holistyczne podejście najwyższej jakości i pomoc. W celu ustalenia terminu konsultacji z położną i pobrania wymazu, skontaktuj się telefonicznie z rejestracją (61) 862 63 35. Położna podczas konsultacji przeprowadzi pełen wywiad zdrowotny i ustali, jakie badanie jest dla Ciebie odpowiednie. Niewątpliwą dodatkową korzyścią pobrania wymazu przez położną jest korzystna cena konsultacji w porównaniu do wizyty u lekarza ginekologa-położnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *