poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Moda i Uroda

Czy farbowanie włosów na niebiesko ma sens?

Niebieskie włosy to według stylistów fryzur hit tegorocznych wakacji. Już teraz włosy farbowane na ten kolor zauważyć można u modelek na wybiegach oraz zdjęciach celebrytek na tzw. ściankach. Taką metamorfozę wykona tylko profesjonalny fryzjer. Warszawa ma już specjalistów.

Moda przyszła do nas jak zawsze z Zachodu. Tam niebieskie włosy nosiły już nastolatki i kobiety w zeszłym roku. Polscy fryzjerzy prognozują, że już za kilka miesięcy właśnie ten kolor farby będzie w salonach fryzjerskich używany najczęściej. Jednocześnie potwierdzają, że koloryzacja włosów na niebiesko nie należy to prostych zadań.

Jakie włosy są idealne do koloryzacji na niebiesko?

Jeśli jesteś brunetką, to możesz zapomnieć o niebieskim odcieniu włosów. Farba przyjmuje się tylko na włosach blond i tych, które zostały rozjaśnione niemalże do białości. Dlatego panie, które chcą być w nadchodzącym sezonie modne, powinny już teraz do takiego farbowania odpowiednio się przygotować. Włosy warto rozjaśniać stopniowo, by ich nie zniszczyć. Jeśli są bardzo ciemne, konieczne stanie się nawet kilkakrotne odwiedzenie salonu.

Przy tak częstym farbowaniu włosów warto poprosić stylistę, by równocześnie zadbał o ich właściwą pielęgnację – fryzjerskie zabiegi regeneracyjne i profesjonalne odżywki będą idealne.

Niebieska farba

Producenci farb do koloryzacji włosów nadal nie proponują szerokiej oferty w tym zakresie. Dobrą informacją jest natomiast to, że w salonach fryzjerskich dostępne są niebieskie farby, które trwale koloryzują włosy oraz pianki, dzięki którym kolor utrzyma się na włosach tylko przez kilka pierwszych myć. To doskonały sposób, żeby wypróbować fryzurę i sprawdzić, czy rzeczywiście chcemy mieć niebieską głowę.

Styliści fryzur, którzy mają już doświadczenie w farbowaniu włosów na kolor niebieski, potrafią stworzyć prawdziwe cuda. Bawią się przede wszystkim tonacją. Na głowie mogą więc pojawić się jedynie niebieskie refleksy, całe włosy mogą zostać zafarbowane na mocno niebieski, prawie granatowy kolor albo taki w odcieniu błękitnego nieba. Wszystko zależy od oczekiwań klientki.

Pielęgnacja niebieskich włosów

Podstawa są środki pielęgnacyjne, dzięki którym kolor nie wypłucze się szybko, a włosy pozostaną przez długi czas lśniące. Należy dbać o ich wzmożone odżywianie, bo niebieska farba na pewno nie wpłynie na nie korzystnie. Kosmetyki warto nabywać w salonach fryzjerskich, a nie w sieciowych drogeriach. Profesjonalne środki kosztują nieco więcej, ale za to wykazują o wiele lepsze działanie.

Warto wiedzieć, że koloryzacja włosów na niebiesko nadal jest nowością. Może zdarzyć się, że Twój fryzjer nie ma w takim farbowaniu doświadczenia. Dobrze jest więc wybrać się do salonu, w którym pracują doświadczeni styliści fryzur. Niebieski kolor włosów to u nas ciągle spora kontrowersja. Jeśli już chcesz mieć niebieską głowę, to niech cała fryzura będzie wykonana idealnie. Nie można pozwolić sobie na jakiekolwiek błędy. Włosy farbowane na niebiesko wciąż szokują, jeśli koloryzacja zostanie wykonana źle, możesz szybko stać się pośmiewiskiem, a nie obiektem zachwytu. A przede wszystkim to dobrze przemyśl swoją decyzję, bo powrót do naturalnego koloru włosów może być trudny i trwać długie miesiące.

Jeden komentarz do “Czy farbowanie włosów na niebiesko ma sens?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *