czwartek, 25 lipca, 2024
Nauka i Praca

Dobry fotograf – po czym go poznać?

Na rynku można zauważyć coraz większą ilość fotografów. Jest to zawód, który nie wymaga żadnych studiów ani wyspecjalizowanej wiedzy, jednak jest ona oczywiście przydatna i aby być dobrym, w tym co się robi, należy nieustannie się edukować. Gdzie szukać fotografa, który na pewno sprosta naszym oczekiwaniom i uwieczni nasze wesele lub chrzciny dziecka?

Pierwszym kierunkiem, w którym powinniśmy się zwrócić w poszukiwaniach, są nasi bliscy i znajomi. Być może ktoś z rodziny w ciągu ostatnich lat zatrudniał fotografa na swoją okazję i jest zadowolony z jego usług. Fotograf z polecenia to zawsze mniejsze ryzyko, niż zatrudnianie osoby, o której nie wiemy zbyt wiele. Poszukiwania możemy także przenieść do sieci. W internecie ogłasza się mnóstwo osób, najczęściej mając własną stronę internetową lub profil na portalach społecznościowych. W tym przypadku wystarczy wpisać w wyszukiwarce hasło typu „fotograf na wesele Białystok” i porównać opinie oraz portfolio potencjalnych usługodawców.

Dobry fotograf przede wszystkim chętnie pochwali się swoją galerią, by przybliżyć nam swój styl fotografowania. Wizytówką fotografa jest także jego sprzęt – nie każdy może sobie od razu pozwolić na zakup najlepszej na rynku lustrzanki, jednak do profesjonalnej obsługi imprezy pod kątem fotografii wymagany jest co najmniej lepszej klasy aparat wraz z osprzętem. Należy także pamiętać, że z dobrym fotografem nie podpiszemy umowy na tydzień przed okazją, na jakiej ma pracować – jeżeli ma on wolne terminy na tydzień wprzód, może to dowodzić, że nie jest zbyt doświadczony i mało osób decyduje się na jego zatrudnienie.

Jeden komentarz do “Dobry fotograf – po czym go poznać?

  • Wiedza o rynku nieruchomosci podana w prosty sposob! Poradniki prawne, zestawienia cen, pomysly na wystroj wnetrz, pomoc ekspertow i wiele wiecej!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *