poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Dziecko

Dlaczego warto zainwestować w matę edukacyjną?

Jak zapewnić aktywność fizyczną kilkumiesięcznemu dziecku w pełnym komforcie i bezpieczeństwie? Postaw na matę edukacyjną, na której dziecko najpierw będzie leżeć, później się turlać, aż w końcu raczkować i stawiać pierwsze kroki. Okazuje się, że tego rodzaju mata dla niemowlaka spełnia co najmniej kilka doskonałych funkcji, jakie niewątpliwie wpływają na rozwój maluchów. Przedstawiamy te najważniejsze.

Postaw na bezpieczeństwo

Mata jest cienka, ale na tyle miękka, by zapewnić optymalne bezpieczeństwo podczas pierwszych dokonań niemowlęcia. Ochrania jego główkę i inne części ciała przed uderzeniem o podłogę. Do tego chroni przed zimnem, a więc przeziębieniami. Mata dla niemowlaka zapewnia też optymalną higienę, przecież nie zawsze podłoga czy dywan jest idealnie czysty.

Przeczytaj także: bezpieczny pokój dla dziecka

Rozwój niemowlęcia

Warto zaznaczyć, że podstawową funkcją, jaką spełnia mata dla niemowlaka, jest jednak jego rozwój. Ta posiada przecież mnóstwo elementów, które usprawniają jego koordynację wzrokową – na przykład różna kolorystyka poszczególnych zabawek, gadżetów, lusterek czy wzorów dekoracyjnych na materiale świetnie wpływa na wzrok malca. Do tego rozwijana jest koordynacja ruchowa. Już kilkumiesięczne dzieci turlają się po macie, później chcąc sięgnąć po zabawkę, zaczynają pełzać aż wreszcie raczkować. Mata edukacyjna bez wątpienia pobudza też wszystkie zmysły – jej elementy wykonane są z materiałów o różnej strukturze, kolorach, niektóre wydają rozmaite dźwięki.

Relaks dla dorosłych

Kładąc dziecko na macie, zyskujesz co najmniej kilkanaście minut spokoju. Dziecko jest w stanie przez ten czas zainteresować się elementami, jakie oferuje mata dla niemowlaka. Do tego masz gwarancję pełnego bezpieczeństwa dziecka, które spędza czas na macie.
Co ciekawe, inwestycja w matę jest świetnym rozwiązaniem na długie lata. W późniejszym etapie dziecko może traktować ją po prostu jako dywanik do różnych zabaw. Ta wykonana z dobrej jakości materiału będzie służyć również kolejnemu dziecku. To także idealny pomysł na prezent.

2 komentarze do “Dlaczego warto zainwestować w matę edukacyjną?

  • A few things i possess often informed men and women is when searching for a great online electronic devices store, there are some factors you need to think about. To start with, you want to be sure to choose a trustworthy and also dependable retailer which has picked up excellent reviews and rankings business shoppers as well as business world people. This will likely make sure that you are dealing with a well-known store that provides great service and also help to be able to their people. Thanks for expressing your ideas on this web site.

    Odpowiedz
  • Pingback: Jak dbać o codzienną higienę dzieci? | Kidini.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *