sobota, 18 maja, 2024
Moda i Uroda

Depilacja laserem miejsc intymnych

Nie ma wątpliwości, że skóra w okolicach miejsc intymnych jest niezwykle wrażliwa. Nie tylko ze względów estetycznych, ale również higienicznych decydujemy się jednak na usuwanie z nich zbędnego owłosienia. Warto przy tym zaznaczyć, że nie możemy w tym celu stosować wszystkich dostępnych metod.

Golenie jednorazową maszynką powoduje zaczerwienienie, pieczenie, niejednokrotnie stany zapalne czy problem wrastających włosków. Korzystanie z wosku jest zaś niezwykle bolesne, a kremy depilacyjne mogą wywołać uczulenie. Chcąc uniknąć tego typu dysfunkcji i raz na zawsze pożegnać problem z usuwaniem włosów z intymnych stref, coraz częściej decydujemy się na trwałą depilację laserem. To dzisiaj jedyna w pełni skuteczna metoda, dzięki której raz usunięte włoski nie odrastają już nigdy więcej, a my możemy cieszyć się pełnym komfortem i idealnie gładką skórą. Dowiedz się, jak przebiega depilacja laserowa bikini oraz na jakie efekty możesz liczyć.

Trwałe usuwanie owłosienia przez cały rok

Okazuje się, że depilacja laserowa bikini może być z powodzeniem przeprowadzana przez cały rok. Wszystko dlatego, że intymne partie ciała nie są najczęściej wystawiane na silne działanie promieni słonecznych, dzięki czemu nie trzeba martwić się o powikłanie w postaci trwałych przebarwień skóry. To właśnie one powodują, że depilacja laserem w innych częściach ciała, takich jak kończyny dolne czy wąsik nad górną wargą zalecana jest szczególnie jesienią i zimą. W przypadku stref bikini nie istnieje takie wskazanie, a depilacja laserowa może być skutecznie realizowana przez cały rok.

Depilacja laserowa bikini – kompendium wiedzy

Specjaliści potwierdzają, że depilacja laserowa bikini to w pełni bezpieczny i nieinwazyjny zabieg trwałego usuwania owłosienia. Jeśli tylko w tym celu wykorzystany zostanie nowoczesny laser, który posiada specjalną nakładkę chłodzącą, na przykład laser diodowy Motus AX, można mówić również o zabiegach realizowanych bez bólu i w całkowitym komforcie.

Wiele zależny od struktury włosków oraz ich ilości i właśnie te aspekty pod uwagę bierze specjalista, który dobiera nie tylko optymalną liczbę koniecznych zabiegów, ale również odstępy czasowe pomiędzy nimi. Najczęściej w celu całkowitego usunięcia owłosienia z miejsc intymnych wykonuje się od 3 do 8 zabiegów, w co 4 do 10 tygodniowych odstępach czasu. Warto przy tym zaznaczyć, że dzisiaj można trwale usuwać włoski rzadkie, cienkie i jasne, jak i te gęste, mocne i ciemne. Urządzenia laserowe najnowszej generacji automatycznie rozpoznają rodzaj włosków i dobierają moc wydzielania wiązek lasera, by te były skuteczne. Co więcej, takie rozwiązanie eliminuje ewentualne powikłania związane z realizacją zabiegów, na przykład poparzenie wrażliwej skóry.

Nie wystarczy jednorazowy zabieg, by trwale usunąć włoski z intymnych części ciała. To dlatego, że wiązki laserowego światła oddziałują na melaninę, a więc główny składnik barwnika włosów. Z każdym kolejnym zabiegiem włoski stają się więc coraz jaśniejsze, aż wreszcie znikają. Pod uwagę bierze się również całościowy proces porost włosków. W celu podtrzymania efektu idealnie gładkiej skóry bez zbędnego owłosienia warto również przeprowadzić jeden tzw. zabieg przypominający w roku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *