poniedziałek, 20 maja, 2024
Uncategorized

Czym jest catering dietetyczny?

Większość dietetyków potwierdza, iż zdrowa, zbilansowana dieta powinna przebiegać poprzez spożywanie pięciu posiłków, w równych odstępach czasu. Niestety, chociaż coraz większa część naszego społeczeństwa zmaga się z nadwagą i otyłością, to tylko nieliczni mają czas na to, by skrzętnie przygotowywać każde danie. Co więcej, w dzisiejszych czasach mało kto ma czas na to, by wybrać się na długie zakupy i w skupieniu nabyć wyselekcjonowane produkty.

Na szczęście, istnieje sposób, by odżywiać się zdrowo a dodatkowo, tracić zbędne kilogramy. To właśnie catering dietetyczny, czyli posiłki dostarczane do domu czy innego wybranego miejsca (na przykład pracy). Kucharze wraz z pomocą dietetyków przyrządzają poszczególne dania, wedle indywidualnych preferencji klienta, po czym odpowiednio je pakują a kierowca dowozi pod wskazany adres. Cieszy również fakt, iż każdy posiłek zostaje dostarczony o konkretnej porze, dzięki czemu możliwe staje się nie tylko stosowanie w pełni wartościowej i zbilansowanej diety, ale również regularne jedzenie, o stałych godzinach. To w dużej mierze sprawia, iż metabolizm naszego organizmu pracuje znacznie sprawniej.

Warto wiedzieć, że do firm cateringowych zgłaszać się mogą nie tylko osoby, które pragną schudnąć, ale również te, które preferują nietypową dietę – na przykład wegetariańską. I to nie wszystko, catering dietetyczny może być dostosowany do celów zdrowotnych, bo przecież nie każdy wie, z jakich składników spożywczych powinno być skomponowane jego codzienne żywienie w obliczu określonej choroby.

Najbardziej popularny jest jednak catering dietetyczny, którego celem jest utrata nadmiernych kilogramów. Do wyboru jest co najmniej kilka różnych diet, w tym dieta 800 kalorii, 1000 kalorii, 1200 kalorii czy 1500 kalorii. Hitem jest także dieta oczyszczająca.

Co istotne, jeszcze przed złożeniem pierwszego zamówienia, każdy klient musi określić swoje preferencje żywieniowe, przedstawić swój cel i ewentualne przeciwwskazania zdrowotne. To na podstawie tego wywiadu dietetyk będzie w stanie ułożyć dla niego właściwą dietę. Korzystny jest także fakt, iż dietę cateringową można zamawiać na dowolny okres czasu. Nowi klienci decydują się na przykład na jeden dzień próbny i dopiero po nim zamawiają posiłki na cały tydzień czy dłuższy okres czasu. Niektóre z diet – na przykład oczyszczające czy zakładające dostarczanie dodatkowych koktajli odchudzających, zalecane są do stosowania tylko w konkretnym czasie.

Jak wspomnieliśmy, catering dietetyczny zakłada dostarczanie pięć posiłków dziennie. To śniadanie, obiad, kolacja oraz dwie przekąski. Myli się jednak ten, kto uznaje, iż w plastikowym pojemniku znajdą się typowe dania kuchni polskiej. To wyszukane sałaty, chude steki, potrawy duszone, gotowane i pieczone. Każde danie to ogrom witamin i minerałów, jakie znajdują się w warzywach i owocach. Częstym składnikiem potraw są również ryby.

I chociaż wiele osób może uznać, iż usługa cateringu dietetycznego jest zbyt droga – to mniej więcej 70 zł dziennie, to odpowiedzmy sobie na pytanie, ile tak naprawdę kosztowałyby nas produkty, które musielibyśmy nabyć w celu przygotowania oferowanych potraw. W każdym pojemniku znajduje się przecież prawdziwe bogactwo smaku i aromatu. Jeśli dodamy do tego wydatki związane z energią elektryczną i gazem oraz tak wielką oszczędność czasu to okaże się, że catering dietetyczny jest świetną formą codziennego żywienia.

Jeden komentarz do “Czym jest catering dietetyczny?

  • Nie ukrywam że wszedłem ze względu na apetycznie wyglądający obrazek. Tylko zastanawia mnie czy popularyzowanie cateringów nie spowoduje że ludzie nie będą chcieli się ruszyć po jedzenie i nie zadziała to w drugą stronę niż oczekujemy?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *