wtorek, 21 maja, 2024
Moda i Uroda

Co mówią lekarze o ubraniach dla ciężarnych?

Ubrania ciążowe mają być przede wszystkim wygodne, nie ograniczać ruchów ciężarnej, a nade wszystko nie uciskać brzucha. Na ten ostatni aspekt zwracają przede wszystkim medycy, którzy zajmują się prowadzeniem ciąż swoich pacjentek. Jakie jeszcze rady dotyczące ubrań ciążowych maja eksperci?

Najlepsze są sukienki ciążowe.

Najlepszą opcją są sukienki odcinane pod pasem, które są swobodne w dolnej części. Dzięki temu udaje się nosić ten sam model w fazie początkowej stanu błogosławionego, jak i tuż przed samym porodem. Można wybierać też bluzki ciążowe eleganckie albo te w stylu ciążowym, a ten element outfitu może być nawet dopasowany. Wiele inspiracji dostępnych jest tutaj https://raczkujemy.pl/ubrania-ciazowe/.

bluzki ciażowe eleganckie torelle

Wystrzegaj się rajstop oraz szpilek!

Lekarze zwracają uwagę, by raczej stronić od noszenia rajstop, chyba że są to modele specjalne dla kobiet w ciąży. Nie zaleca się też noszenia spodni na guziki ani pasków zapinanych na wysokości brzucha i podbrzusza. Specjaliści zalecają też rezygnację z noszenia wysokich obcasów szczególnie w trzecim trymestrze ciąży. Postawa ciała zmienia wtedy środek ciężkości, a chodzenie na szpilkach może być wręcz niebezpieczne. Oczywiście są to jedynie zalecenia, bo same obcasy nie mają negatywnego wpływu na ciążę.

Zwróć uwagę na jakość ubrań ciążowych.

Nie tylko lekarze, ale również projektanci wnętrz mówią też o jakości ubrań. Najlepiej sprawdzi się bawełna organiczna, dobrze jest odrzucić ubrania ze sztucznej elastyny, które wzmagają nadmierną potliwość czy z lateksu, które mogą mieć wręcz negatywny wpływ na krążenie krwi kobiet w ciąży. Szczególną uwagę w zakresie jakości odzieży ciążowej należy zwrócić przede wszystkim na bieliznę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *