Jakie mieszkania kupują Polacy?

Boom na mieszkania trwa. Nie ma wątpliwości, że polskie społeczeństwo się wzbogaca, a wraz z coraz większymi oszczędnościami, stać nas na większe inwestycje. Nieruchomości na terenie naszego kraju nabywamy już nie tylko na kredyt, ale w przeważającej większości za gotówkę.

Specjaliści branży nieruchomości potwierdzają, że dzisiaj Polacy mają coraz większe wymagania odnośnie nieruchomości. Nie chodzi już jedynie o metraż, ale także dodatkowe udogodnienia, jakie oferuje im deweloper.

Polacy nabywają chętniej nowe mieszkania. Lublin, Kraków czy Warszawa, ale też inne miasta w naszym kraju wykazują właśnie taką tendencję. Są to lokale o średnim metrażu 40-70 metrów kwadratowych, które posiadają co najmniej dwa pokoje. Nadal popularne są kawalerki, ale już nie tak bardzo, jak jeszcze kilka lat temu.

Chcemy mieszkać na nowoczesnych osiedlach. Jesteśmy w stanie zapłacić więcej za ogród zimowy, duży taras czy kawałek własnego ogródka. Cieszymy się rozwiniętą infrastrukturą. Osiedlowy sklep to dla nas standard, wymagamy też siłowni, butików, basenu w pobliżu, apteki, przychodni i oczywiście szkół. W miastach liczy się dogodna komunikacja, a na obrzeżach natężenie ruchu i korki w godzinach szczytu – tych chcemy oczywiście unikać.

Jeśli deweloper oferuje w standardzie innowacyjne opcje, to jego propozycja spotyka się z jeszcze większym zainteresowaniem. Mieszkania energooszczędne, inteligentne domy, odkurzacz centralny, klimatyzacja, to tylko niektóre z opcji, na jakie dzisiaj uwagę zwracają potencjalni właściciele nowych mieszkań.

Jedna myśl na temat “Jakie mieszkania kupują Polacy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *