Dobry fotograf – po czym go poznać?

fotograf na wesele białystok
fotograf na wesele białystok

Na rynku można zauważyć coraz większą ilość fotografów. Jest to zawód, który nie wymaga żadnych studiów ani wyspecjalizowanej wiedzy, jednak jest ona oczywiście przydatna i aby być dobrym, w tym co się robi, należy nieustannie się edukować. Gdzie szukać fotografa, który na pewno sprosta naszym oczekiwaniom i uwieczni nasze wesele lub chrzciny dziecka?

Pierwszym kierunkiem, w którym powinniśmy się zwrócić w poszukiwaniach, są nasi bliscy i znajomi. Być może ktoś z rodziny w ciągu ostatnich lat zatrudniał fotografa na swoją okazję i jest zadowolony z jego usług. Fotograf z polecenia to zawsze mniejsze ryzyko, niż zatrudnianie osoby, o której nie wiemy zbyt wiele. Poszukiwania możemy także przenieść do sieci. W internecie ogłasza się mnóstwo osób, najczęściej mając własną stronę internetową lub profil na portalach społecznościowych. W tym przypadku wystarczy wpisać w wyszukiwarce hasło typu „fotograf na wesele Białystok” i porównać opinie oraz portfolio potencjalnych usługodawców.

Dobry fotograf przede wszystkim chętnie pochwali się swoją galerią, by przybliżyć nam swój styl fotografowania. Wizytówką fotografa jest także jego sprzęt – nie każdy może sobie od razu pozwolić na zakup najlepszej na rynku lustrzanki, jednak do profesjonalnej obsługi imprezy pod kątem fotografii wymagany jest co najmniej lepszej klasy aparat wraz z osprzętem. Należy także pamiętać, że z dobrym fotografem nie podpiszemy umowy na tydzień przed okazją, na jakiej ma pracować – jeżeli ma on wolne terminy na tydzień wprzód, może to dowodzić, że nie jest zbyt doświadczony i mało osób decyduje się na jego zatrudnienie.

Bądź pierwszy i skomentuj

Zostaw komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*